Listopad 2010

Film

21. listopadu 2010 v 11:59 | Janet Baborake |  Relikvie smrti
Tak jsem včera byla na HP7 v kině, a stihla jsem to úplně o vlásek - zbylo pro mě jedno jediné místo.
Film byl úplně úžasný, dala bych mu tak 9,75/10.

Harry Potter a relikvie smrti - o čem je film?

19. listopadu 2010 v 17:23 | Janet Baborake |  Relikvie smrti
Harry Potter a Relikvie smrti je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli... živého. Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh - legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží.
Zdroj: cinestar.cz

Turisté putují v Izraeli k hrobu Harryho Pottera

17. listopadu 2010 v 16:07 | Janet Baborake |  Harry Potter (Daniel Radcliffe)
Harry Potter je mrtvý. Leč ne ten, který vystudoval čarodějnou školu v Bradavicích. Tenhle Harry Potter není jen virtuální postavou z pera britské spisovatelky J.K. Rowlingové. Býval britským vojákem a byl zabit v roce 1939. Jeho shoda jména s obrýleným čarodějem mu zajistila zájem turistů, kteří k jeho hrobu putují do izraelského města Ramla, napsala agentura AP.
Hrob Harryho Pottera se stal jednou z izraelských atrakcí pro turisty.

Ramla si nevede statistiku, kolik turistů už navštívilo hrob na místním britském vojenském hřbitově. Podle turistických průvodců i městských činitelů se ale rozhodně stal jednou z atrakcí tohoto města ležícího asi 18 kilometrů východně od Tel Avivu, kam turisté putují převážně za archeologickými památkami.
"S Harrym Potterem známým z knih tu žádná spojitost není, ale to jméno táhne," řekl průvodce Ron Peled, který už k hrobu vojáka Pottera zavedl desítky turistických skupin.
Vojín Harry Potter se narodil v blízkosti anglického Birminghamu a do britské armády vstoupil v roce 1938. Podle webových stránek jeho regimentu dorazil do tehdy britské Palestiny koncem téhož roku a v roce 1939 byl zabit při střetu s ozbrojenou skupinou. Bylo mu 19 let.
Zdroj: http://www.novinky.cz/

Máme tu další soutěž o diplom!

17. listopadu 2010 v 15:30 | Janet Baborake |  Bleskovky
Dám diplom prvním třem lidem, kteří mi napíšou, čím se od ostatních filmů liší Harry Potter a vězeň z Azkabanu.