Duben 2010

Dursleyovi v epilogu po 19-ti letech?

29. dubna 2010 v 18:15 | Janet Baborake |  Relikvie smrti
O tom, žeTwitter je užitečná věc se můžete přesvědčit nyní.Harry Melling, jeden z herců (například Tom Felton),kteří mají svuj twitter účet,prozradil,že druhá část závěrečných filmů Relikvie Smrti může mít pro diváka překvapující konec.
Řeknete si "Samozřejmě, všichni budeme překvapeni a zcela jistě dojatí z konce Pottera," no Harry Melling se nevyjádřil k dospělému Harrymu,Ronovi a spol., Ale k rodince,do níž on sám patří.
Dursleyovi.Jejich život po devatenácti letech?To Rowlingová vůbec nezmiňuje.Co se tedy s nimi stalo?
"Konec poslední knihy neříká o tom, co se s Dursleyovi stalo, no ve filmu ... mohli byste být překvapeni! "zavádí Harry. "Drazí moji, ale já si nejsem zcela jistý! To vše závisí na délce filmu, prosím vás, raději neočekávejte žádný takový konec, "upozorňuje nakonec.
Otázka tedy zní: Věřit či nevěřit?Skutečně můžeme očekávat nějakou menší scénu s Petúnií,Vernonem a jejich malým-velkým Dudlouškem?,jak si spokojeně užívají života bez chlapce s jizvou na čele? To ukáže čas ...
Zdroj: hp-daily.blog.cz

Fotka Bonnie z jejího nového filmu "Geography of the Hapless Heart"

29. dubna 2010 v 18:12 | Janet Baborake |  Giny Weasleyová (Bonnie Wright)
Objevila se zatím jen jediná fotka Bonnie z jejího nového filmu Geography of the Hapless Heart (Geografie nešťastného srdce).Bonnie to tady strašně moc sluší.Chtěla bych jí vidět taky někde jinde než v HP :))

Story - Part I.

28. dubna 2010 v 16:06 | Janet Baborake |  The Story
"Achjo, zase pozdě..", povzdechla si Irma. Vždycky nic nestihne včas. Ještě že má někde tam nahoře strážného anděla a tak všechno stihne jen tak tak. Z červené lokomotivy se už kouřilo, když konečně doběhla na nástupiště 9 3/4. Rychle vběhla do vlaku a sedla si do kupé, na které narazila jako první. V jednom příběhu, na který si vzpomínala jen málo, si tam k někomu někdo přisedl, jestlipak si někdo sedne ke mě? Vlak začal drncat a po chvíli se rozjel. Chvíli tak seděla a přemýšlela, zatímco nevědomky pozorovala ubíhající krajinu. Najednou jí do mysli vnikla vzpomínka, na kterou si vzpomínala jen čím dál tím méně a na kterou si nemohla vzpomenout, kde ji proboha viděla..


Všechno sice dělá na poslední chvíli, tohle ale teď ale dělala s půlročním předstihem: seznam dárků, které si přeje k narozeninám.
Knížku Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a relikvie smrti, DVD Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a relikvie smrti.
"Co si to zase píšeš?" vešla její mamka do pokoje.
"Ále.. Jen si tak píšu.."
"Zase seznam dárků k narozkám? Zase knížky a filmy o Harrym Potterovi? Ale prosím tě, myslela jsem si, že už jsi z toho vyrostla.. Nechtěla bys radši nové oblečení? Nějaký krásný náramky, šperky..knížky? Co nějaké zajímavé dívčí čtení?"
"Harry není dětinský. Vůbec není pro děti," bránila se Irma.
"Ale prosím tě.. kolikrát jsme se už o tom bavily?! Nechceš snad číst knížky každej rok až do 30?!Nebo ano?"
"To ne..Spíš bych to chtěla prožít na vlastní kůži, než abych si o tom jenom četla," zasnila se.
"Tak tě v létě pošlu na nějaký tábor, určitě nějaký najdeme s tématem, které se ti bude líbit. Třeba i...Název si nějak nemohla vybavit.. Nevěděla proč, ale nemohla si vzpomenout..
"Na žádný tábor jít nechci. Radši si doma budu číst.."
"Měla bys už jít, za 5 minut ti jede autobus."
"Sakra! Musím do knihovny, jít si půjčit.."
"...nový díl?"
"Jo," potvrdila Irma. Mamka se na ní podívala vyčítavým pohledem. "Ale mami, jsem hned doma."
"Já vím, Irm. O to nejde.."
"Už musím jít.."
"Jasně. Tak..ahoj."
"Ahoj, mami!"musela už křičet, protože si brala bundu až v předsíni.

Hurray

27. dubna 2010 v 16:20 | Janette Baborake
Už se nemůžu dočkat, až budu číst podruhé všech Sedm knížek. Už jsem byla v knihovně, ale nemají tam onen první díl, takže začít číst prostě nemůžu... Řekla jsem si, že začnu hned o Velikonočních prázdninách, ale osud mi v tom prostě chce zabránit.

Albus Brumbál - charakteristika

27. dubna 2010 v 14:31 | Janet Baborake |  Albus Brumbál (Michael Gambon)
Albus Brumbál se proslavil především porážkou černokněžníka Grindewalda v roce 1945, objevem dvanácti způsobů využití dračí krve, a alchymistickými pracemi, na kterých spolupracoval se svým přítelem Nicolasem Flamelem. Byl mu udělen Merlinův řád první třídy, byl Nejvyšším divotvůrcem Starostolce a Nejhlavnějším hlavounem Mezinárodního sdružení kouzelníků. V temné době vlády černokněžníka lorda Voldemorta založil Fénixův řád, sdružující ty, kdo se Voldemortovi odhodlali postavit.
Po pádu lorda Voldemorta a vraždě Jamese a Lily Potterových vzal jejich syna Harryho, svěřil ho do péče rodině Lilyiny sestry Petunie, protože věděl, že mu tím dá nejmocnější ochranu, kterou znal, protože tušil, že mu ještě bude hrozit nebezpečí.
O tom se ujistil, když Harry nastoupil první ročník v Bradavicích a zabránil zbytku duše lorda Voldemorta, ukryté v profesoru Obrany proti černé magii Quirellovi, aby získal Kámen mudrců a vytvořil jeho mocí své nové tělo. Kámen byl zničen, ale Voldemort povstal tři roky potom pomocí prastarého kouzla černé magie: z kosti otce, masa služebníka a krve nepřítele a získal zpět své tělo.
Brumbál tehdy znovu obnovil Fénixův řád a o rok později se s Lordem Voldemortem utkal na půdě Ministerstva kouzel, jelikož Brumbál a lord Voldemort jsou současnými nejmocnějšími kouzelníky světa nevyhrál ani jeden ale Voldemort byl nucen uprchnout. Střet s lordem Voldemortem však Brumbálem otřásl. Stále však nevěděl, jak mohl Voldemort přežít vlastní smrtící kletbu, kterou na něj zpět díky prastaré magické ochraně odrazil Harry Potter. Proto začal Brumbál pátrat po Voldemortově minulosti, aby odkryl jeho tajemství. Po získání vzpomínek několika osob mu začínalo docházet, o co Voldemort usiloval, a utvrdila ho v tom vzpomínka jeho přítele Horacia Křiklana, který Voldemortovi ještě v jeho školních letech řekl o viteálech (horcruxech), což jsou předměty nejtemnější magie, do kterých může čaroděj pomocí vraždy a zaklínadla ukrýt část své rozervané duše a zajistit si tak nesmrtelnost. Tehdy se Brumbál dovtípil, že Voldemort nebyl kletbou Avada kedavra zabit proto, že si vytvořil viteál, a později vyšlo najevo, že jich vytvořil dokonce šest, svou duši tedy rozerval na sedm částí. Brumbálovi došlo, že jeden viteál už byl zničen Harry Potterem, totiž Voldemortův deník, díky němuž byla otevřena v druhém roce Harryho studií Tajemná komnata.
Albusovi se podařilo díky vzpomínkám lidí najít i druhý viteál, prsten Rojvola Gaunta, Voldemortova děda, kterému ho Raddle ukradl. Při jeho objevení ale Brumbál zjistil, že je zaklet strašnou kletbou, a pro svou pomalou reakci jí byl zasažen. Severus Snape sice kletbu poté uvěznil do Brumbálovi ruky, ale Brumbálovi už zůstala navždy odumřelá. Poté začal usilovně pátrat po zbývajících čtyřech viteálech, aby je zničil. Celé toto tajemství Voldemorta odkryl Harrymu, aby mu s pátráním pomohl. Když Brumbál zjistil, že další viteál se pravděpodobně skrývá v jeskyni, kde kdysi Voldemort jako chlapec byl, vydal se tam s Harrym. Viteál skutečně našli uprostřed temného jezera, ale Brumbál kvůli jeho získání vypil neznámý lektvar, který ho připravil téměř o všechnu sílu. Díky Harrymu se jim však zdařilo přemístil se zpět do Bradavic, nad kterými však viděli Znamení zla, a tak se do hradu ihned vydali. Zjistili, že škola byla napadena Smrtijedy: na astronomické věži byl Albus Brumbál odzbrojen Dracem Malfoyem a poté zabit kletbou Avada kedavra, vyslanou Severusem Snapem. Jako první ředitel Bradavic v historii byl pohřben na půdě školy, v bílé hrobce u jezera. Albus Brumbál je velice zvláštní člověk, je nazýván nejmocnějším kouzelníkem světa. Jediný kouzelník, kterého se Voldemort kdy bál. Zemře rukou Snapea, kterému bezmezně věřil, ovšem tato smrt je předem domluvená. Důvěřivost je jedna z Brumbálových předních vlastností, na níž autorka často poukazuje.
Kouzelné pomůcky

23. dubna 2010 v 11:43 | Janet Baborake |  Kouzla
Neviditelný plášť:
Tohle je velice užitečný a vzácný čarovný předmět.Harry ho dostal od Brumbála,když byl v prvním ročníku v Bradavicích. Zdědil ho po otci a dobře ho hlídá.
Funkce: Udělá vás neviditelným.Jediná nevýhoda je,že si musíte dávat pozor,aby jste někomu nešlápli na nohu…:-P

Pobertův plánek:
Kompletní mapa Bradavic,kterou Harry dostal od Freda a George. Tuto mapu vyrobili Harryho otec James, jeho nejlepší kamarád Sirius Black, Remus Lupin a Peter Pettigrew , když ještě studovali v Bradavicích.
Funkce:
Neaktivovaná mapa je vlastně jen čistý pergamen. Když jí chcete zobrazit, řeknete: 'Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti.. Pro smazání stačí říct: 'Neplecha ukončena.'Dan o natáčení scény Semd Potterů

23. dubna 2010 v 10:49 | Janet Baborake |  Relikvie smrti
Daniel Radcliffe se v nejnovějším rozhovoru přímo z filmových studii zmínil o průběhu natáčení scény do první části Relikvií Smrti se sedmi Pottery, v níž se Ron, Hermiona, Fleur, Fred, George a Mundungus Fletcher promění prostřednictvím Mnoholičného lektvaru na Harryho dvojníky. Filmový představitel hlavního hrdiny přiznal, že to bylo těžší, než očekával:

"Nejprve jsme natáčeli tuto scénu se všemi.
Díval jsem se (jak hrají) a pak jsem se snažil co nejlépe je napodobit. "Dan také žertoval o tom, jak se musel převléct za dvě dívčí postavy - Hermionu a Fleur - které se ve filmu změní na Harryho. Údajně mělo jít o šaty, sako a podprsenku.

Emmě Watson je dnes 20!

15. dubna 2010 v 12:39 | Janet Baborake |  Hermiona Grangerová (Emma Watson)
Přeji vše nejlepší a hodně úspěchů na škole Emmě Watson! Stejně tak i Emmě Thompson, až na tu školu.. :)

J.K. Rowling a zápisky z Bílého domu

7. dubna 2010 v 14:13 | Janet Baborake |  Joanne Kethleen Rowling

Během návštěvy v Bílém domě si J.K. Rowling našla čas i na děti a nadělila jim pěknou velikonoční nadílku. Za slunného počasí jim přečetla kousek z knihy Harry Potter a Kámen mudrců a též dětem zodpověděla pár jejich dotazů.Co J.K. Rowling prozradila:

Oslavující filmaři zapomněli scénář posledního Harry Pottera v hospodě

5. dubna 2010 v 20:15 | Janet Baborake |  Relikvie smrti
Natáčení posledního dílu o čarodějnickém učni Harry Potterovi pronásledují potíže. Minulý měsíc shořela část kulis a nyní byla ohlášena ztráta přísně utajovaného scénáře. Dostal se do rukou britského listu The Sun, který o tomto víkendu informoval, že 118stránkový fascikl již předal studiu Warner Bros.