Květen 2009

Nové trailery

31. května 2009 v 14:08 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve
Ahojky,
chtěla bych vás upozornit na další nové trailery, které najdete tady. Když jse se na ně dívala, běhal mi mráz po zádech, vlastně po celém těle. Už se vážně nemůžu dočkat července, až bude film Harry Potter a princ dvojí krve v kinech. Čím víc totiž vidím trailery, tím víc se těším na filmy. snad mi ten čas uběhne co nejdřív, a vám taky, pokud se na něj těšíte stejně jako já.

Poslední vůle Albuse Brumbála

31. května 2009 v 12:56 | Janette Baborake |  Relikvie smrti
"Poslední vůle a testament Albuse Percivala Wulfrika Briana Brumbála.

Panu Ronaldu Biliusovi Weasleymu odkazuji svůj zatemňovač a doufám, že že si na mne vzpomene, až ho bude používat.

Slečně Hermioně Jean Grangerové odkazuji svoje Bajky barda Beedleho a doufám, že v nich najde zábavu i ponaučení.

Panu Harrymu Jamesovi Potterovi odkazuji Zlatonku, kterou chytil při svém prvním famfrpálovém zápase v Bradavicích, jsko připomínku toho, že vytrvalost a obratnost vždy přinášejí zasloužené ovoce."

Weasleyovy

31. května 2009 v 11:54 | Janette Baborake |  Weasleyovy

Princ dvojí krve je vrah!

28. května 2009 v 17:00 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve
Princ dvojí krve zavraždil jednu z hlavních postav tohoto příběhu. Nepovím vám, kdo to byl ani koho zabil, to musíte vyčíst z knížky. Jen bych chtěla dodat, že je mi toho zemřelého moc líto.
Pokud se chcete dozvědět více, musím vás opět nasměrovat ke Knížce.

Večeře u Křiklana

24. května 2009 v 12:27 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve

Studio musí zlepšit bezpečnost natáčení

24. května 2009 v 12:24 | Janette Baborake
Jak si všichni jistě pamatujeme, na konci ledna se při nátáčení Relikvií smrti vážně zranil kaskadér Harryho Pottera, David Holmes.

Následovalo rychlé vyšetřování a portál The Telegraph oznámil, že orgán pro Zdraví a bezpečnost (Health and Safety Executive - britský veřejný neministerský orgán, pozn. autora) nařídil potterovské produkci zlepšit bezpečnost na place do konce června.

Mluvčí řekl: ,,Vyšetřování stále pokračuje. Jako nápravné opatření jsme vydali doporučující zprávu firmě, ve které ji žádáme, aby se zlepšil způsob, jakým se provádějí akrobatické nácviky, při kterých se používají dráty.

Mají dva měsíce na to, aby situaci zlepšili"


potterweb.cz

Upoutávka na Prince dvojí krve

24. května 2009 v 12:20 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve


Harry s Brumbálem u Křiklana

24. května 2009 v 12:13 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve
Právě čtu knížku Harry Potter a princ dvojí krve a právě dneska ráno jsem četla, jak byl Harry s brumbálem u Křiklana (přemluvit ho, aby učil Obranu proti černé magii). Snad vám můžu prozradit, že když tam přišli, všechny věci byly poházené a na stěnách byla krev. Jestli vás to nějak zaujalo, doporučuji vám přečíst si celou knížku.

Životopis Joanne Kathlen Rowling

16. května 2009 v 18:48 | Janette Baborake |  Joanne Kethleen Rowling
Počátkem 60. let pan Peter Rowling, manažer firmy Rolls-Royce, ve vlaku, který odjíždí z londýnského nádraží King´s Cross, se seznamuje s paní Anne, laborantkou, napůl Skotkou a napůl Francouzkou.
31. července 1965 se narodila Joanne Kathlen Rowlingová v porodnici v Chipping Sodbury v Gloucestershiru( Tedy ve stejný den, kdy se narodil Harry Potter v její knížce.).
Roku 1971, když Joanne bylo šest let napsala svou první povídku o Králíkovy Rabbitovi (v překladu...O králíkovi jménem Králík), který dostane spalničky, a navštíví ho kamarádi zvířátka, vyskytla se tam i velká včelka Miss Bee.

Co ve filmu chybí

14. května 2009 v 18:45 | Janette Baborake |  Fénixův řád
Film Harry Potter a Fénixův řád je velice povedený, kdo ale četl stejnojmenou knížku, ví, že v něm mnoho informací chybí. Například to, že Umbredgiová Harrymu, Fredovi a Georgeovi zakázala hrát famfrpál, protože hned po vyhraném zápase se nechali vyprovokovat Dracem Malfoyem. Kvůli tomu také museli najít nového chytače a brankáře. Chytačem se stala Ginny Weasleyová a brankářem její starší bratr Ron.
Pak tady také chybí zmíňka, že si chudák Harry neodpikával školní trest jen jednou, ale hned několikrát.
Možná jste tu knížku nečetli, takže ani nevíte, že se Cho s Harrym pohádali kvůli tomu, že Cho chtěla mluvit o Cedrikovi a Harry na to asi nebyl připraven.
Chybí tu dokonce chvíle, kdy je Harry s Brumbálem v pracovně a Harry si vybíjí vztek na Brumbálovi kvůli smrti jeho kmotra Siriuse. Křičel na něj, že ho vůbec nechápe... Málem mu tam rozbil celou jeho pracovnu. Naštěstí se ale nakonec uklidnil a poslouchal Brumbála, jak mu vypráví o tom, proč ho vlastně nechali u Dursleyových a proč se tam musí každé léto vracet a nemoci zůstat u rodiny Weasleyových. Bylo to kvůli tomu, že se Harry musí cítiti v Zobí ulici jako doma, protože jedině tam ho ochrání starodávné kouzlo. To bude platit až do jeho 18. roku.
To je snad všechno, na co si vzpomenu. Je toho ale mnohem více.

Dočetla jsem 4. díl!

5. května 2009 v 16:34 | Janette Baborake |  Ohnivý pohár
"...Prostě měj rozum, Archie, a natáhni si je! Takhle tu nemůžeš chodit, dokonce i ten mudla u brány už má podezření-"
"Tu košily jsem koupil v mudlovském obchodě,"bránil se starý kouzelník tvrdohlavě. "Mudlové takové nosí."
"Nosí je jejich ženy, Archie, ale muži ne, ti nosí tohle," prohlásil kouzelník z ministerstva a mával proužkovanými kalhotami.
"Ty si na sebe nevezmu," řekl starý Archie pobouřeně. "Mám rád, když mi kolem franty pěkně fouká."

PS: Doporučuji vám přečíst si ji celou, i když má celých 571 stran.