Leden 2009

Kaskadér zraněn při natáčení

31. ledna 2009 v 20:36 | Janette Baborake |  Relikvie smrti
Pětadvacetiletý dablér Daniela Radcliffa byl včera zraněn na přípravném natáčení Relikvií smrti. Nehoda se stala při natáčení létající scény s velkým výbuchem v Leavesdenských studiích (zřejmě Harryho přesun na začátku filmu, kapitola sedm Potterů).
Nehodu zavinila samozřejmě exploze, která způsobila, že se herec zřítil a tvrdě dopadl na zem, kde se nehezky poranil. Po tomto incidentu byl převezen do blízké nemocnice. Dablér podle všeho utrpěl zranění zad a nohou, není jasné, zda-li nezůstane ochrnutý. I přes toto všechno každý z týmu doufá v jeho uzdravení.

Voldemortovy viteály

31. ledna 2009 v 20:25 | Janette Baborake |  Relikvie smrti

Bradavice - fotky

27. ledna 2009 v 15:28 | Janette Baborake |  Bradavice (Hogwarts)
MidnightHogwarts.jpg


Prsten Rojvola Gaunta

26. ledna 2009 v 16:55 | Janette Baborake |  Relikvie smrti


Maggie Smith se dostala na seznam nejlepších hereček

26. ledna 2009 v 16:51 | Janette Baborake |  Minerva McGonagallová (Maggie Smith)
Maggie se dostala na stejný seznam, jako Helena Bonham Carter - v online verzi London Times jí zapsali na seznam ,,Nejlepších britských filmových hereček své doby".

Maggie Smith: našla své druhé já v laskavé a přísné Minervě McGonagallové z filmů o Harrym Potterovi. Smith byla vždycky považovaná za naprosto briliatní komerdiální herečku velké scény.

Emma Watson uvažuje o konci herecké kariéry

22. ledna 2009 v 18:04 | Janette Baborake |  Hermiona Grangerová (Emma Watson)

Sympatické herečce Emmě Watsonové (18) zajistila nehynoucí slávu role čarodějky Hermiony Grangerové ve filmech o Harry Potterovi. Emma prozradila tisku, že si hraním Hermiony přišla na takové jmění, že nebude muset až do konce života hrát ve filmech jenom pro peníze.

"Mít peníze je strašně osvobozující. Někteří herci jsou nuceni vzít roli i v úplně stupidním filmu jenom kvůli tomu, že potřebují peníze a režisér jim nabídne zajímavou finanční kompenzaci. To se mě nestane. Zachránil mě Harry Potter," uvedla se smíchem Emma.

Je přesvědčena, že díky finanční nezávislosti bude moci hrát jenom ve filmech, které budou co do scénáře, režie i obsazení kvalitní.


18letá herečka prohlásila, že poté co dokončila natáčení pokračování Harryho Pottera, se chce plně koncentrovat především na získání akademického titulu.
Poslední díl série Harry Potter a relikvie smrti se začíná natáčet příští rok, ale kniha byla rozdělena do dvou filmů, aby zůstal komplexní děj a obsah. Poté, co Emma Watson získala roli Herminy Grangerové, vyrůstala díky své slávě pod bedlivým dohledem veřejnosti.
Společně s dalšími herci Danielem Radcliffem a Rupertem Grintem dokončí práci na posledním dílu příští podzim. A producenti souhlasili, že pokud to bude nezbytné, tak posunou natáčení, aby Emma časově stíhala své vzdělávání se. "Chtěla bych jít na univerzitu, abych si udělala akademický titul. Takže to znamená, že si dám malou přestávku v hraní," říká Emma Watson. "Samozřejmě jsem zkoušela skloubit mé vzdělání s kariérou herečky, ale nemyslím si, že by to bylo možné, když se připravuji na dokončení školy. Teď prostě potřebuji jen studovat," dodala mladá herečka.
Její role v sérii o Harry Potterovi jí v současnosti vynesla něco kolem 15 milionů liber. Za poslední díl dostane další tři miliony. Navzdory tvrzení, že si teď vydělala peníze a do konce života nemusí pracovat, se Emma utvrdila v tom, že její sláva nebude stát v cestě jejímu vzdělání. Herecká star, která studuje na Headingtonské škole v Oxfordu, již na této škole dosáhla titulu bakaláře z anglické literatury, zeměpisu a umění.
Nyní po roční pauze ve studiu uvažuje o tom, že dokončí univerzitu buď v Británii nebo v USA. "Jsou tam skvělé univerzity a budou mi určitě k užitku. Pokud zůstanu v Anglii, budu dělat anglickou literaturu, pokud odjedu do Ameriky, tak budu studovat svobodná umění," řekla pro Daily Telegraph.


Ralph Fiennes - fotky

20. ledna 2009 v 17:10 | Janette Baborake |  Voldemort (Ralph Fiennes)
Ralph FiennesRalph FiennesRalph Fiennes


Gary Oldmen

20. ledna 2009 v 17:04 | Janette Baborake |  Sirius Black (Gary Oldman)

Fotky od uživatelů

Gary Oldman


Že by Remus?

20. ledna 2009 v 16:55 | Janette Baborake |  Remus Lupin (David Thewlis)

David Thewlis

Minerva McGonagallová

20. ledna 2009 v 16:43 | Janette Baborake |  Minerva McGonagallová (Maggie Smith)

Minerva McGonagallová

Minerva McGonagallová je postavou z knižní série Harry Potter. Patří mezi nejlepší čarodějky, je jedna ze sedmi registrovaných zvěromágů (bere na sebe podobu mourovaté kočky). Má černé vlasy svázané v drdolu a nosí smaragdově zelené šaty. V mládí studovala v Nebelvírské koleji. Po Albusi Brumbálovi se stala učitelkou přeměnování a ředitelkou Nebelvíru. Vyučuje v Bradavicích už 39 let. Byla s Brumbálem, když svěřoval Harryho do péče Dursleyových. McGonagallová se stala i zástupkyní ředitele. Nikdy neměla ráda profesorku Dolores Jane Umbridgeovou,která jeden čas působila na škole jako inspektorka a později prakticky jako ředitelka. Minerva je přísná ale spravedlivá a i když nenápadně,snaží se Harrymu pomoci. V prvním díle také přeměnila šachové figury, aby byly schopny samy hrát šachy. Jeden z úkolů, kterými musíte projít, pokud by jste chtěli získat Kámen mudrců.

Albus Brumbál

20. ledna 2009 v 16:41 | Janette Baborake |  Albus Brumbál (Michael Gambon)

Albus Brumbál

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál (anglicky: Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore) je literární postava z románů o Harrym Potterovi spisovatelky Joanne Rowlingové.
Je považován za nejmocnějšího kouzelníka 20. století. Narodil se okolo roku 1847. Již ve škole vynikal neobyčejnými magickými schopnostmi. Později v Bradavicích začal vyučovat Přeměňování, a po odchodu Armanda Dippeta se stává ředitelem.

Otázky pro J. K. Rowlingovou ohledně Harryho Pottera

20. ledna 2009 v 16:36 | Janette Baborake |  Joanne Kethleen Rowling
Koen Van Der Voort: Proč má jizva na Harryho čele tvar blesku?
J.K. Rowling: Upřímně, protože je to cool tvar. Nechtěla jsem, aby měl můj hrdina jizvu ve tvaru šišky.Fred & George Weasleyovi

15. ledna 2009 v 18:09 | Janette Baborake |  Fred&George Weasleyovy (James & Oliver Phelps)

Fred a George Weasleyovi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Fred a George Weasleyovi (*1. dubna 1978) jsou fiktivní postavy ze série románů o Harrym Potterovi, které napsala Joanne Rowlingová. Jsou to dvojčata, synové Arthura a Molly Weasleyových, mladší bratři Billa, Charlieho a Percyho. Jsou staršími bratry Rona a Ginny, kteří oba patří mezi nejbližší přátele Harryho Pottera. Dvojčata si libují v praktických vtipech a tricích a ostatními postavami a čtenáři knih jsou považována za velmi zábavná.

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.
V prvních pěti dílech oba studovali na bradavické škole a byli výborní ve famfrpálu na postu odrážečů. Ve třetím díle darovali Harrymu Pobertův plánek. Ve čtvrtém díle se spolu se pokusili vhodit své jméno do Ohnivého poháru, ačkoli ještě nebyli plnoletí, a narostl jim proto plnovous. V pátém díle se však pomstili profesorce obrany proti černé magii a ministerstvem dosazené ředitelce Bradavic Dolores Jane Umbridgeové a uprchli do svého obchodu Kratochvilné kouzelnické kejkle, na kterém začali zázračně vydělávat. Předtím ale způsobili ve škole smršť v podobě rachejtlí.
Fred i George se pak stali členy Fénixova řádu Na začátku knihy Harry Potter a relikvie smrti připravilo George Snapeovo kouzlo o ucho, z čehož si pak obě dvojčata dělala srandu. Fred zemřel v závěrečné bitvě v Bradavicích. Podle Rowlingové se George nikdy se smrtí bratra úplně nevyrovnal, ale pokračoval v Kratochvilných kouzelnických kejklích spolu s Ronem, který podnik ale pak opustil, protože se stal bystrozorem. George si pak vzal Angelinu Johnsonovou, se kterou má dvě děti - Freda (pojmenovaného po bratrovi) a Roxanne.

Domácí skřítkové

15. ledna 2009 v 18:07 | Janette Baborake |  Herci, Postavy&Zvířátka

Domácí skřítkové

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Skočit na: Navigace, Hledání
Domácí skřítci jsou postavy z Harryho Pottera sloužící kouzelníkům, nedostávají za to žádnou mzdu (pracují stejně jako v reálném světě otroci). Pokud někdo z jeho pánů dá skřítkovi oblečení, znamená to, že je volný. Většina skřítků slouží své rodině spousty generací. Jsou velicí 60 - 90 cm, mají hubené nohy a ruce a veliké oči a hlavu.