Hermiona - Emms

11. prosince 2008 v 17:15 | Janette Baborake |  Hermiona Grangerová (Emma Watson)
Hermiona Grangerová (*19. září 1979), celým jménem Hermiona Jane Grangerová, je jednou z hlavních postav série knih Harry Potter spisovatelky Joanne Kethleen Rowling. Hermiona je studentkou nebelvírské koleje Školy čar a kouzel v Bradavicích, studuje ve stejném ročníku jako Harry Potter a Ron Weasley a tvoří s nimi nerozlučnou přátelskou trojici. ve filmové sérii Harry Potter hraje Hermionu herečka Emma Watson.

Hermiona je mudlovského původu, oba její rodiče jsou zubaři. Je nejlepší studentkou ročníku a velmi schopnou čarodějkou. Její bystrá mysl, láska ke knihám, touha po poznání a velká aktivita v hodinách jí u mnohých vysloužily pověst šprta. Přestože se Hermiona projevuje občas poněkud panovačně a umí dát bez obalu najevo svůj názor, je zároveň velmi kamarádská, má velký smysl pro spravedlnost a zastává se utlačovaných. V případě, kdy to nutnost nebo loajalita k přátelům vyžaduje, je ochotna riskovat i hodně obětovat.
V době svého nástupu do Školy čar a kouzel v Bradavicích je Hermiona popisována jako nepříliš půvabná dívka, která má "husté, střapaté hnědé vlasy a dost velké přední zuby", v průběhu let se však proměňuje v přitažlivou mladou dívku, o kterou začínají chlapci jevit zájem nejen pro její encyklopedické znalosti. Jejím domácím zvířetem je Křivonožka, kříženec kočky s maguárem.

Devatenáct let po Voldemortově pádu je Hermiona vdaná za Rona a mají spolu dvě děti - Rose a Huga. Po škole začala pracovat na odboru pro dohled nad kouzelnými tvory, kde udělá velkou práci pro zlepšení postavení domácích skřítků. Později se dostane na odbor pro uplatňování kouzelnických zákonů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama