Bitva o Bradavice

22. prosince 2008 v 12:50 | Janette Baborake |  Relikvie smrti

Harry Potter zjistí, že další z viteálů, které hledá, je v Bradavicích (ty jsou v rukou nepřítele) a spolu s Ronem a Hermionou se je tam potají vydají hledat. Přemístí se do Prasinek a Smrtijedi odhalí jejich příchod, uvěří však tvrzení Aberfotha Brumbála, že se jednalo o planý poplach a zruší pohotovost. S Aberfothovou pomocí se trio dostává do Bradavic, kde je rozšířena falešná zpráva, že se chystá bitva. Harry je však odhalen a nahlášen Voldemortovi. Voldemort proto přichází s celou svou armádou Smrtijedů a obrů k Bradavicím. Mezitím jsou tajnou chodbou evakuováni mladší studenti a do Bradavic přichází kouzelníci, jež chtějí bojovat proti Voldemortovi. Bradavice se dostávají zpět do rukou kouzelnického společenství a bojovné síly jsou rozděleny na pozemní jednotku a na jednotky ve věžích. Profesorka McGonagallová očarovává bradavicé sochy a brnění, aby bojovaly za jejich věc a splnili tak svoji povinnost vůči Bradavicím.

1. fáze bitvy - Bradavice v obležení

Voldemort útočí na Bradavice a všichni v nich se je snaží bránit, aby poskytli Harrymu čas hledat viteál. Ten jej nakonec po dlouhém hledání nalezne a spolu s dalším zničí. Voldemort vyhlašuje hodinu bojového klidu a vyzívá Bradavice, aby mu vydali Harryho Pottera a budou ušetřeny. Bradavice odmítají.
Harry se stává svědkem zavraždění Severuse Snapea Voldemortem a prohlédne si Snapeovi vzpomínky, přičemž odhalí celou pravdu a získá návod jak porazit Voldomorta.
Hodina klidu se chýlí ke konci a Voldemort vyzívá Harryho ať se mu vydá. Harry už ale ze Snapeových vzpomínek ví, že přesně to musí udělat a vydává se za Voldemortem do lesa. Ten na něj sešle smrtící kouzlo, ale to Harryho nezabije, pouze zničí viteál uchovaný v něm, avšak Voldemort si myslí, že je Harry mrtvý.

2. fáze bitvy - přímé souboje

Ve znamení vítězství nese Voldemort Harryho tělo před Bradavice a vyzívá je, aby se vzdali, když jejich hrdina zemřel. Bradavice odmítnou a v tom se objeví kentauři a spustí salvu šípů mezi Smrtijedy. Přichází také mnoho dalších posil - jak lidi (především obyvatelé Prasinek), tak testrálové a další zvířata ze Zapovězeného lesa.
Bitva se přesunuje do interiérů hradu; venku je to mezi dovádějícími obry a všude létajícími kentauřími šípy nebezpečné. Kouzelnické společenství nad zbývajícími Smrtijedy vítězí až zůstane bojovat jen sám Voldemort; všichni ostatní jsou mrtví, nebo nejsou bojeschopni.
Harry odhaluje, že žije a před zraky přeživších vede krátký rozhovor s Voldemortem o tom, jaká je skutečná pravda, a že Brumbál měl nad ním vždy navrch. Voldemort sešle na Harryho smrtící kletbu, ale ten ji odrazí proti Voldemortovi a Voldemort umírá. Bitva končí.
Touto bitvou je zakončena celá válka proti Voldemortovi a Smrtijedům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama