Prosinec 2008

Diplom pro www.brumbalova-armada.blog.cz

31. prosince 2008 v 17:34 | Janette Baborake |  Obrázky&Fotky
PS: Díky za spřátelení!!!

Weasleyovi

31. prosince 2008 v 17:02 | Janette Baborake |  Weasleyovy
Zvětšit obrázek 10.jpg

Mé nové SB

31. prosince 2008 v 16:19 | Janette Baborake

Můj nový spřátelený blog

www.brumbalova-armada.blog.cz


Základní informace

22. prosince 2008 v 14:08 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve

Základní informace

Český název: Harry Potter a Princ dvojí krve
Originální název: Harry Potter and the Half-Blood Prince
Česká premiéra: 23. července 2009 (za 213 dní)
Světová premiéra: 17. července 2009 (za 207 dní)
Natočeno: USA 2009
Režie: David Yates
Scénář: Steven Kloves
Kamera: Bruno Delbonnel
Hudba: Nicholas Hooper
Hrají: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), Michael Gambon (Albus Brumbál), Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Alan Rickman (Severus Snape), Tom Felton (Draco Malfoy), Warwick Davis (profesor Filius Kratiknot), Jim Broadbent (Horacio Křiklan), Timothy Spall (Peter Pettigrew), Jessie Cave (Levandule Brownová), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), David Thewlis (Remus Lupin), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Julie Walters (Molly Weasleyová), Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Evanna Lynch (Lenka "Střelenka" Láskorádová), Natalia Tena (Nymfadora Tonksová), Katie Leung (Cho Changová), Matthew Lewis (Neville Longbottom), David Bradley (Argus Filch), Ralph Fiennes (lord Voldemort), Christian Coulson (Tom Marvolo Riddle)
Přístupnost: přístupný
Žánr: Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní
Distributor: Warner Bros.

Bitva o Bradavice

22. prosince 2008 v 12:50 | Janette Baborake |  Relikvie smrti

Harry Potter zjistí, že další z viteálů, které hledá, je v Bradavicích (ty jsou v rukou nepřítele) a spolu s Ronem a Hermionou se je tam potají vydají hledat. Přemístí se do Prasinek a Smrtijedi odhalí jejich příchod, uvěří však tvrzení Aberfotha Brumbála, že se jednalo o planý poplach a zruší pohotovost. S Aberfothovou pomocí se trio dostává do Bradavic, kde je rozšířena falešná zpráva, že se chystá bitva. Harry je však odhalen a nahlášen Voldemortovi. Voldemort proto přichází s celou svou armádou Smrtijedů a obrů k Bradavicím. Mezitím jsou tajnou chodbou evakuováni mladší studenti a do Bradavic přichází kouzelníci, jež chtějí bojovat proti Voldemortovi. Bradavice se dostávají zpět do rukou kouzelnického společenství a bojovné síly jsou rozděleny na pozemní jednotku a na jednotky ve věžích. Profesorka McGonagallová očarovává bradavicé sochy a brnění, aby bojovaly za jejich věc a splnili tak svoji povinnost vůči Bradavicím.

1. fáze bitvy - Bradavice v obležení

Voldemort útočí na Bradavice a všichni v nich se je snaží bránit, aby poskytli Harrymu čas hledat viteál. Ten jej nakonec po dlouhém hledání nalezne a spolu s dalším zničí. Voldemort vyhlašuje hodinu bojového klidu a vyzívá Bradavice, aby mu vydali Harryho Pottera a budou ušetřeny. Bradavice odmítají.
Harry se stává svědkem zavraždění Severuse Snapea Voldemortem a prohlédne si Snapeovi vzpomínky, přičemž odhalí celou pravdu a získá návod jak porazit Voldomorta.
Hodina klidu se chýlí ke konci a Voldemort vyzívá Harryho ať se mu vydá. Harry už ale ze Snapeových vzpomínek ví, že přesně to musí udělat a vydává se za Voldemortem do lesa. Ten na něj sešle smrtící kouzlo, ale to Harryho nezabije, pouze zničí viteál uchovaný v něm, avšak Voldemort si myslí, že je Harry mrtvý.

2. fáze bitvy - přímé souboje

Ve znamení vítězství nese Voldemort Harryho tělo před Bradavice a vyzívá je, aby se vzdali, když jejich hrdina zemřel. Bradavice odmítnou a v tom se objeví kentauři a spustí salvu šípů mezi Smrtijedy. Přichází také mnoho dalších posil - jak lidi (především obyvatelé Prasinek), tak testrálové a další zvířata ze Zapovězeného lesa.
Bitva se přesunuje do interiérů hradu; venku je to mezi dovádějícími obry a všude létajícími kentauřími šípy nebezpečné. Kouzelnické společenství nad zbývajícími Smrtijedy vítězí až zůstane bojovat jen sám Voldemort; všichni ostatní jsou mrtví, nebo nejsou bojeschopni.
Harry odhaluje, že žije a před zraky přeživších vede krátký rozhovor s Voldemortem o tom, jaká je skutečná pravda, a že Brumbál měl nad ním vždy navrch. Voldemort sešle na Harryho smrtící kletbu, ale ten ji odrazí proti Voldemortovi a Voldemort umírá. Bitva končí.
Touto bitvou je zakončena celá válka proti Voldemortovi a Smrtijedům.

Další obrázky z HP

16. prosince 2008 v 17:19 | Janette Baborake |  Vězeň z Azkabanu


Brumbálova armáda - společné foto

16. prosince 2008 v 17:06 | Janette Baborake

Lupin&Tonksová

16. prosince 2008 v 16:53 | Janette Baborake |  Relikvie smrti

Emms Watson

16. prosince 2008 v 16:50 | Janette Baborake |  Hermiona Grangerová (Emma Watson)

Nová kniha

16. prosince 2008 v 16:16 | Janette Baborake
Anglické denníky Telegraph a Scotsman potvrdily prostřednictíom Christophera Littla, (což je literární agent J.K.Rowlingové) že Rowlingová napíše i osmý díl Harryho Pottera.
Deník Scotsman napsal:
J.K. Rowlingová plánuje osmou knihu, což potvrdila minulou noc. Ale fanouškové z toho nejsou moc vzrušeni.
Proč?

1. Na místo knihy napíše autorka podle všeho encyklopedii magie.

2. Podle zprávy by se tam měly objevit také historické postavy.

např.: Zakladatelé školy, Komplikované rodokmeny hlavních postav atd.

Harry - 6

16. prosince 2008 v 15:59 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve

Podívejte se...

11. prosince 2008 v 17:17 | Janette Baborake
Harry Potter od J. K. Rowlingové
Knihy1234567Fantastická zvířata a kde je najítFamfrpál v průběhu věkůBajky barda Beedleho
Filmy1234567
PostavyHarry PotterRon WeasleyHermiona GrangerováLord VoldemortAlbus BrumbálSeverus SnapeSirius BlackRubeus HagridDraco MalfoyGinny WeasleyováNeville LongbottomLenka LáskorádováMinerva McGonagallováPetr PettigrewPotteroviWeasleyoviBrumbáloviLongbottomoviBlackoviDursleyoviZaměstnanci ministerstva kouzelBradavičtí zaměstnanciBradavičtí studentiBradavičtí duchovéFénixův řádSmrtijediPředkové lorda VoldemortaDomácí skřítkovéVedlejší postavy
SvětKouzlaDataBradavicePříčná uliceMinisterstvo kouzelNemocnice svatého MungaAzkabanBradavický expresGrimmauldovo náměstí 12Komnata nejvyšší potřebyNástupiště devět a tři čtvrtěPrasinkySmrtijedMudlaMotákMozkomorZvěromágKouzelnická hůlkaViteálRelikvie smrtiKámen mudrcůFamfrpálBitva o Bradavice

Křivonožka

11. prosince 2008 v 17:16 | Janette Baborake |  Vězeň z Azkabanu
Křivonožka je Hermionin kocour, kříženec kočky a maguára. Koupila si ho na Příčné ulici ve třetím díle. Křivonožka začal okamžitě útočit na Prašivku, Ronovu krysu. Kvůli tomu se spolu přestali Ron a Hermiona bavit. Křivonožka ale v Prašivce odhalil hned, že je to zvěromág - Petr Pettigrew. To vyjde najevo na konci dílu, kdy je odhalen příběh Siriuse Blacka. Tomu během školního roku Křivonožka pomáhal, chtěl mu donést Prašivku a donesl mu také hesla pro vstup do nebelvírské věže, které nechal ležet Neville Longbottom. Od třetího dílu nehrál Křivonožka důležitou roli.

Hermiona - Emms

11. prosince 2008 v 17:15 | Janette Baborake |  Hermiona Grangerová (Emma Watson)
Hermiona Grangerová (*19. září 1979), celým jménem Hermiona Jane Grangerová, je jednou z hlavních postav série knih Harry Potter spisovatelky Joanne Kethleen Rowling. Hermiona je studentkou nebelvírské koleje Školy čar a kouzel v Bradavicích, studuje ve stejném ročníku jako Harry Potter a Ron Weasley a tvoří s nimi nerozlučnou přátelskou trojici. ve filmové sérii Harry Potter hraje Hermionu herečka Emma Watson.

Hermiona je mudlovského původu, oba její rodiče jsou zubaři. Je nejlepší studentkou ročníku a velmi schopnou čarodějkou. Její bystrá mysl, láska ke knihám, touha po poznání a velká aktivita v hodinách jí u mnohých vysloužily pověst šprta. Přestože se Hermiona projevuje občas poněkud panovačně a umí dát bez obalu najevo svůj názor, je zároveň velmi kamarádská, má velký smysl pro spravedlnost a zastává se utlačovaných. V případě, kdy to nutnost nebo loajalita k přátelům vyžaduje, je ochotna riskovat i hodně obětovat.
V době svého nástupu do Školy čar a kouzel v Bradavicích je Hermiona popisována jako nepříliš půvabná dívka, která má "husté, střapaté hnědé vlasy a dost velké přední zuby", v průběhu let se však proměňuje v přitažlivou mladou dívku, o kterou začínají chlapci jevit zájem nejen pro její encyklopedické znalosti. Jejím domácím zvířetem je Křivonožka, kříženec kočky s maguárem.

Devatenáct let po Voldemortově pádu je Hermiona vdaná za Rona a mají spolu dvě děti - Rose a Huga. Po škole začala pracovat na odboru pro dohled nad kouzelnými tvory, kde udělá velkou práci pro zlepšení postavení domácích skřítků. Později se dostane na odbor pro uplatňování kouzelnických zákonů.

Harry Potter and the half-blood prince

10. prosince 2008 v 20:01 | Janette Baborake |  Princ dvojí krve

Fotky

10. prosince 2008 v 19:21 | Janette Baborake |  Harry Potter (Daniel Radcliffe)

Brumbálova armáda

10. prosince 2008 v 19:09 | Janette Baborake
Jejími zakladateli jsou Harry Potter, Hermiona Grangerová a Ron Weasley.

Jejími členy jsou:
Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Fred a Gorge Weasleyovy, Ginny Weasleyová, Michael Corner, Neville Longbottom, Hanah Abottová, Lenka Láskorádová, Levandule Brownová, Dean Thomas, Parvati Patilová, Padma Patilová, Katie Bellová, Alice Spinnetová, Angelina Johnsová, Colin Creevey, Denis Creevey, Ernie Macmillan, Justin Fintch-Fletchley, Anthony Goldstein, Terry Boot, Zachariáš Smith a Lee Jordan.

Window to the Past

10. prosince 2008 v 18:47 | Janette Baborake |  Vězeň z Azkabanu